slide lato w lesie trzmiel

 

Od poniedziałku do czwartku prowadzimy zajęcia stacjonarne na terenie CEPL oraz terenowe w Lesie Kabackim.

W każdy piątek natomiast zapraszamy na zajęcia terenowe w innych kompleksach leśnych.

Zajęcia trwają około 90 minut.

 

slide pszczola zapylanie2

Słodko i wesoło - czyli wszystko o pszczołach - SZKOŁY PODSTAWOWE

W czasie zajęć, podczas licznych gier i zabaw, przekażemy uczestnikom podstawową wiedzę o pszczołach (charakterystyka i wygląd tych pożytecznych owadów), spróbujemy odróżnić pszczoły od gatunków spokrewnionych, zastanowimy się, czym się żywią, (jakie kwiaty stanowią ich przysmaki) i gdzie mieszkają. Zajęcia mają na celu przybliżyć uczestnikom świat owadów pszczołowatych, co pozwoli zrozumieć lepiej ich rolę w środowisku i poznać sposoby ochrony tych pożytecznych zwierząt. Zajęcia prowadzimy w ramach programu "Z Kujawiskim pomagamy pszczołom" organizowanego przez Zakłady Tłuszczowe "Kruszwica" S.A. w Kruszwicy.

 

slide trzmiel mak2

Bzzzzzzzzzzz - kolorowy świat owadów żyjących w lesie - PRZEDSZKOLA
Uczestnicy w trakcie zajęć poznają bogactwo świata owadów, miejsce ich występowania oraz ich rolę w ekosystemie. Czas zajęć, to także moment zamiany dzieci w owady i próba odnalezienia się w ich społeczeństwie wraz z powierzonymi rolami. Dodatkowo, ich niesamowite kształty, ubarwienie, czy też specyficzne zachowanie będzie można zaobserwować z bardzo bliska. Nie taki owad straszny!

Zapraszamy do zapisu grup na zajęcia w Centrum oraz warszawskich kompleksach leśnych. Zapisy na sierpień, za pośrednictwem naszego panelu ruszają pierwszego lipca o godzinie 8.00.

 

Ważna informacja dotycząca grup specjalnych!
Przed dokonaniem zapisu grupy specjalnej prosimy o kontakt na numer 506 395 592. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o dostosowanie się do naszych zaleceń odnośnie maksymalnej liczby uczestników zajęć:
- dzieci z lekkim upośledzeniem - 16 osób
- dzieci z umiarkowanym upośledzeniem - 8 osób
- dzieci z autyzmem - 8 osób

 zdjecie Hani

Wydarzenia

Zajęcia i warsztaty

2017.04_plakat_kwiecień_724x1024.jpgdzik_cmyk_krzywe-ixoqczl7-page-001.jpgnocne_spacery_cmyk_krzywe_B1_spad5mm.jpg201707_plakat_lipiec.jpgplakat_mailing_2017_glos.jpgplakat_konstancin.JPG201708_plakat_sierpien.jpg