slide lato w lesie3

 

Od poniedziałku do czwartku prowadzimy zajęcia stacjonarne na terenie CEPL oraz terenowe w Lesie Kabackim.

W każdy piątek natomiast zapraszamy na zajęcia terenowe w innych kompleksach leśnych.

Zajęcia trwają około 90 minut.

Tematem przewodnim realizowanych zajęć będzie ”dobra zabawa”. Dla każdego uczestnika przygotowaliśmy niezapomniane przeżycia związane z odkrywaniem lasu. Nie zabraknie elementów rywalizacji i integracji podczas przyrodniczych gier ruchowych, chwili wyciszenia na łonie natury, a także licznych doznań zmysłowych. Nasze zajęcia to nieszablonowa propozycja poznania lasu jako miejsca pełnego różnorodnych wrażeń.

Bzzzzzzzzzzz - kolorowy świat owadów żyjących w lesie - PRZEDSZKOLA
Uczestnicy w trakcie zajęć poznają bogactwo świata owadów, miejsce ich występowania oraz ich rolę w ekosystemie. Czas zajęć, to także moment zamiany dzieci w owady i próba odnalezienia się w ich społeczeństwie wraz z powierzonymi rolami. Dodatkowo, ich niesamowite kształty, ubarwienie, czy też specyficzne zachowanie będzie można zaobserwować z bardzo bliska. Nie taki owad straszny!

Słodko i wesoło - czyli wszystko o pszczołach - SZKOŁY PODSTAWOWE
W czasie zajęć, podczas licznych gier i zabaw, przekażemy uczestnikom podstawową wiedzę o pszczołach (charakterystyka i wygląd tych pożytecznych owadów), spróbujemy odróżnić pszczoły od gatunków spokrewnionych, zastanowimy się, czym się żywią, (jakie kwiaty stanowią ich przysmaki) i gdzie mieszkają. Zajęcia mają na celu przybliżyć uczestnikom świat owadów pszczołowatych, co pozwoli zrozumieć lepiej ich rolę w środowisku i poznać sposoby ochrony tych pożytecznych zwierząt.

Zapraszamy do zapisu grup na zajęcia w Centrum oraz warszawskich kompleksach leśnych. Zapisy za pośrednictwem naszego panelu ruszają pierwszego czerwca o godzinie 8.00.

 zdjecie Hani

Wydarzenia

Zajęcia i warsztaty

201705_plakat_maj.jpgz_rodzina_wsrod_zwierzat_B1_cmyk_krzywe_spad5mm_300dpi2.jpgdzik_cmyk_krzywe-ixoqczl7-page-001.jpg2017.04_plakat_kwiecień_724x1024.jpg201707_plakat_lipiec.jpgplakat_powsin.jpg201706_plakat_czerwiec-page-001.jpg