Przed dokonaniem rezerwacji prosimy o zapoznanie się z regulaminem: REGULAMIN

 

Wiosenna oferta edukacyjna.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą wiosenną ofertą edukacyjną dla szkół i przedszkoli. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas tematy zajęć znajdą się w Państwa planach edukacyjnych.

Wszystkie realizowane przez nas tematy i scenariusze są dostosowane do wieku uczniów i uwzględniają zagadnienia z podstawy programowej dla odpowiednich etapów nauczania.

Zachęcamy do kontaktu, zadawania pytań i odwiedzania nas. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonym pliku PDF, w zakładkach na naszej stronie internetowej oraz na naszym profilu na Facebooku.

 

Mieszkańcy lasu – przedszkola, szkoły podstawowe

W trakcie zajęć uczestnicy poznają bogaty świat fauny leśnej oraz klasyfikują organizmy wg określonych kryteriów. Wyprawa do lasu to okazja do obserwacji zwierząt, poznania ich zwyczajów, wydawanych odgłosów, a także miejsc, w których żyją.

 

Wiosna w lesie – od 19.03.2018 – przedszkola, szkoły podstawowe klasy I-III

Wiosną, gdy dni stają się dłuższe, temperatury wyższe, a cała przyroda budzi się do życia, warto przebudzić się z zimowego odrętwienia. Najlepszym sposobem będą ciekawe zajęcia polegające na odkrywaniu tego, co pierwsze: kolorów, zapachów czy też odgłosów. Obserwacja zmian zachodzących w świecie przyrody wiosną będzie stanowić doskonały punkt wyjścia dla zabaw budzących kreatywność uczestników. Warto więc mieć oczy i uszy szeroko otwarte, gdyż wiosna kryje w sobie mnóstwo niespodzianek.

 

Orientuj się - szkoły podstawowe IV-VIII, szkoły ponadpodstawowe

W trakcie zajęć uczestnicy będą mieli okazję poznać i porównać różne metody odnajdywania się
w terenie. Poćwiczą poruszanie się z użyciem kompasu, mapy topograficznej oraz odczytywanie innych znaków tj. numery słupków oddziałowych, słoje drzewa itp. Część praktyczna zajęć ma charakter gry terenowej, która oprócz orientacji uczy historii Lasu Kabackiego oraz daje możliwość poznania jego środowiska przyrodniczego.

 

Na tropie bioróżnorodności - szkoły podstawowe IV-VIII, szkoły ponadpodstawowe

Tematem przewodnim zajęć są dzikie gatunki flory i fauny stanowiące lokalną bioróżnorodność warszawskich lasów, a także ich wpływ na funkcjonowanie ekosystemu leśnego. Celem zajęć jest zwrócenie uwagi uczestników na tematykę zagrożenia wyginięciem wybranych gatunków
w środowisku miasta.

 

Wysoko, wyżej jeszcze wyżej – czyli jak woda płynie w drzewach - szkoły podstawowe VI-VIII, szkoły ponadpodstawowe

W jaki sposób woda płynie w drzewie pod górę? Najwyższe drzewa na świecie mają ponad 100 m wysokości i są w stanie transportować wodę bez żadnej pompy. Celem warsztatów jest podniesienie poziomu wiedzy uczestników na temat roli wody w ekosystemie leśnym, wpływu człowieka na jej stan, a także kształtowanie postaw służących ochronie i właściwemu gospodarowaniu jej zasobami.
W trakcie zajęć uczniowie wykonają doświadczenia i przeprowadzą obserwacje mikroskopowe pozwalające zrozumieć mechanizmy transportu wody w roślinach, takie jak osmoza, efekt kapilarny czy siła ssąca liści.

 

Ptaki - śpiewające zwierzaki – przedszkola, szkoły podstawowe I-III

Podobnie jak my, ludzie różnimy się od siebie wyglądem, imionami i nazwiskami, tak i ptaki mają swoje nazwy, charakterystyczny wygląd oraz różne zwyczaje. W trakcie zajęć uczestnicy poznają różne gatunki ptaków oraz cechy budowy zewnętrznej umożliwiające ich aktywny lot a także ich przystosowania do zdobywania pokarmu. Uczestnicy uczą się rozpoznawać odgłosy wydawane przez ptaki, a także poznają ich zwyczaje.

 

Czy ptaki żyją beztrosko? – szkoły podstawowe IV-VIII, szkoły ponadpodstawowe

Ludziom często wydaje się, że ptaki śpiewając wysoko w koronach drzew, prowadzą beztroskie życie wyrażające się chociażby przez pięknie wyśpiewywane melodie. Zazdrościmy ptakom, że są wolne, mogą wzbić się w powietrze i nie mając żadnych ograniczeń polecieć dokądkolwiek chcą. Czy rzeczywiście ptaki są wolne od problemów i prowadzą beztroskie życie? Czy codzienność ptaka to walka o przetrwanie czy może życie obfitujące w przyjemności? Uczestnicy zajęć będą mieli okazję poznać życie ptaka od jego narodzin, przez dorastanie po podjęcie niezwykłej drogi na zimowisko. Zobaczą jak wygląda codzienność, która każdego dnia stawia liczne wyzwania.

 

Ważna informacja dotycząca grup o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych.

Po dokonaniu zapisu grupy o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych prosimy o kontakt na numer telefonu 506 395 592 w celu ustalenia szczegółów wizyty i podaniu ewentualnych szczególnych wymagań co do organizacji zajęć. Jednocześnie w przypadku grup, gdy wszyscy uczestnicy posiadają specjalne potrzeby edukacyjne zwracamy się z prośbą o dostosowanie się do naszych zaleceń odnośnie maksymalnej liczby uczestników zajęć:

- dzieci z lekkim upośledzeniem - 16 osób,

- dzieci z umiarkowanym upośledzeniem - 8 osób

- dzieci z autyzmem - 8 osób.

Wydarzenia

Zajęcia i warsztaty

201808_plakat_sierpien.jpg201809_plakat_wrzesien.jpgLESNERODZINKI_Cmyk_300dpi_spad5mm_krzywe.jpgdzik_cmyk_krzywe-ixoqczl7-page-001.jpg