Sklep z pamiatkami - ochrona gatunków zagrożonych wyginięciem

O zajęciach: Zanikająca różnorodność biologiczna na Ziemi jest skutkiem nadmiernej eksploatacji gatunków przez człowieka. W celu uregulowania tego procederu powołano specjalne porozumienie międzynarodowe - Konwencję o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem, zwaną także konwencją waszyngtońską lub w skrócie CITES. Konwencja reguluje międzynarodowy (transgraniczny) handel okazami niektórych gatunków roślin i zwierząt, a także produktów pochodnych z nich wykonanych. Na zajęciach dzieci przekroczą granicę (konieczność posiadania dowodu tożsamości!) i dowiedzą się, jakich pamiątek z podróży nie przywozić oraz zobaczą, jakie okazy objęte ochroną zostały odebrane turystom przekraczającym granicę na lotnisku.

 

cites

Gdzie?
Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie, zbiórka przy McDonaldzie – terminal przylotów.

Z kim?

Zajęcia poprowadzą prawdziwi fachowcy – funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej, popularnie nazywani celnikami.

Kiedy?

Zajęcia będą odbywały się od 23 listopada do 12 grudnia (z wyjątkiem piątków) i potrwają około jednej godziny. Zapisać można się na zajęcia o godzinie 9:00, 10:30 lub 12:00.

Dla kogo?

Zajęcia przewidziane są dla uczniów szkół na każdym etapie kształcenia.

Zapisy
Zapisy na zajęcia obędą się telefonicznie, od 13 listopada w godzinach od 8:00 do 12:00 pod numerem tel. 506 395 592


BARDZO WAŻNE!!!
Każda zapisana grupa jest zobowiązana do przesłania na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. listy wszystkich uczestników wycieczki (wzór do pobrania TUTAJ). Ponadto należy wysłać listę z PESEL-ami wszystkich uczestników wycieczki (wzór do pobrania TUTAJ) na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Absolutnie każdy uczestnik zajęć musi posiadać ze sobą dowód tożsamości (legitymację lub dowód osobisty lub tymczasowy dowód osobisty lub paszport). Zarówno lista jak i dowód tożsamości są warunkami koniecznymi do uczestnictwa w zajęciach.

 

 

Wydarzenia

Zajęcia i warsztaty

201809_plakat_wrzesien.jpgLESNERODZINKI_Cmyk_300dpi_spad5mm_krzywe.jpgdzik_cmyk_krzywe-ixoqczl7-page-001.jpg201808_plakat_sierpien.jpg