obraczkowanie


Zima to fantastyczny czas na obrączkowanie ptaków przy karmniku, ponieważ ptaki licznie zlatujace się do karmnika po pożywienie, z łatwością wpadają w zastawione pułapki. Po uwolnieniu ptaka przez obrączkarza, zostaje mu założona obrączka po czym następują pomiary ptaka. 

Dzieci podczas zajęć mają możliwość obserwacji pospolitych gatunków dziko żyjących ptaków z naprawdę bardzo bliska. Obrączarz wyjaśni dlaczego ptaki się obrączkuje, jak to wygląda oraz do czego służą w ten sposób pozyskane dane na temiat ptaków. To niepowtarzalna okazja do przyjrzenia się ptakom, a nawet wzięcia je w swoje dłonie, aby z radością wypuścić go po chwili na wolność.

Zajęcia przewidzane są dla grup zorganizowanych i odbywają się od poniedziałku do czwartku podczas ferii zimowych czyli w dniach 15-18 oraz 22-25 stycznia. Można się zapisać na zajęcia na godzinę 9.00 lub 11.00. Prosimy ubrać się stosownie do pogody, ponieważ miejscem zajęć są wiaty obok budynku Centrum.
Miejsce zbiórki: teren przed budynkiem CEPL


Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenia

Zajęcia i warsztaty

LESNERODZINKI_Cmyk_300dpi_spad5mm_krzywe.jpgdzik_cmyk_krzywe-ixoqczl7-page-001.jpg201809_plakat_wrzesien.jpg201808_plakat_sierpien.jpg