Przed dokonaniem rezerwacji prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą  ofertą edukacyjną dla szkół i przedszkoli. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas tematy zajęć znajdą się w Państwa planach edukacyjnych.

Wszystkie realizowane przez nas tematy i scenariusze są dostosowane do wieku uczniów i uwzględniają zagadnienia z podstawy programowej dla odpowiednich etapów nauczania.

Zachęcamy do kontaktu, zadawania pytań i odwiedzania nas. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonym pliku PDF, w zakładkach na naszej stronie internetowej oraz na naszym profilu na Facebooku.

 

slide pszczola zapylanie 18 

Temat MAŁA PSZCZOŁA, WIELKA SPRAWA realizujemy dla wszystkich etapów nauczania w oparciu o scenariusze dostosowane do wieku uczniów.

W czasie zajęć będziemy prowadzić obserwacje owadów, próbować miodów, sadzić rośliny przyjazne pszczołom oraz brać udział w przygotowanych grach i zabawach.

Wszystko to pozwoli:

nazwać owady zapylające i odróżnić pszczoły od gatunków spokrewnionych. Często pospolite owady nie są rozpoznawane, błędnie nazywane lub różne gatunki mylone ze sobą, jak chociażby pszczoła i osa czy występujące niezwykle często zjawisko mylenia bąka z trzmielem.

Wzbogacić wiedzę o roli pszczół i innych owadów zapylających w środowisku i życiu człowieka. Tym samym zwiększyć zakres wiedzy dotyczący ogromnej roli pszczołowatych i zapylania.

Poznać charakterystyczne cechy budowy zewnętrznej, zwyczaje i biologię owadów pszczołowatych. Nie wszystkie pszczoły mieszkają w ulach. Uczestnicy zajęć poznają i zlokalizują miejsca, w których mogą żyć pszczołowate.

Przedstawić zagrożenia dla zapylaczy wynikające z działalności człowieka. W skutek działalności człowieka, naturalne środowisko, w którym pszczoły żyły od tysięcy lat ulega ogromnym zmianom. Stosowanie chemicznych środków ochrony roślin, niszczenie schronień czy ograniczenie bazy pokarmowej przyczynia się do znacznego spadku liczby zapylaczy.

Kształtować postawy proekologiczne poprzez tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom. Uczestnicy poznają rośliny stanowiące bazę pokarmową oraz stworzą kompozycję trzech roślin miododajnych, które po skończonych zajęciach zabiorą ze sobą. Dzięki poznanym w czasie zajęć roślinom miododajnym uczestnicy będą mogli dowolnie poszerzać swoje miejsca przyjazne pszczołom o kolejne gatunki.

 

Projekt prowadzony jest w ramach programu „ Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” organizowanego przez Zakłady Tłuszczowe „ Kruszwica” S.A. w Kruszwicy

 logo kruszwica 

 

Ważna informacja dotycząca grup o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych.

Po dokonaniu zapisu grupy o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych prosimy o kontakt na numer telefonu 506 395 592 w celu ustalenia szczegółów wizyty i podaniu ewentualnych szczególnych wymagań co do organizacji zajęć. Jednocześnie w przypadku grup, gdy wszyscy uczestnicy posiadają specjalne potrzeby edukacyjne zwracamy się z prośbą o dostosowanie się do naszych zaleceń odnośnie maksymalnej liczby uczestników zajęć:

- dzieci z lekkim upośledzeniem - 16 osób,

- dzieci z umiarkowanym upośledzeniem - 8 osób,

- dzieci z autyzmem - 8 osób.

Wydarzenia

Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zajęcia i warsztaty

lesne_sprawnosci3-1.jpg201808_plakat_sierpien.jpg201809_plakat_wrzesien.jpgdzik_cmyk_krzywe-ixoqczl7-page-001.jpg