Zajęcia łączone

zajecia laczone

Od poniedziałku do czwartku istnieje możliwość połączenia zajęć terenowych prowadzonych w lesie Kabackim z zajęciami stacjonarnymi odbywającymi w siedzibie Centrum. Zajęcia trwają 150 minut.
Podczas zajęć edukatorzy wprowadzają uczestników w sekrety przyrody, pokazując rządzące nią mechanizmy i zależności. Proponowane w trakcie warsztatów metody nauczania mają w jak największym stopniu aktywizować uczestników, rozwijać pamięć, spostrzegawczość i wyobraźnię oraz wzmagać dociekliwość. Tego typu zajęcia to także możliwość zapoznania uczniów z metodami badań środowiska przyrodniczego, dzięki czemu kształcimy zmysł obserwacji i wyobraźni przestrzennej. Uczestnicy zajęć zdobywają praktyczne umiejętności (np. dokonywania pomiarów, rozróżniania organizmów, orientacji w terenie), uczą się patrzeć na środowisko oraz kulturalnie zachowywać wobec otaczającej przyrody.
Zajęcia w tej formule dają uczestnikom niepowtarzalną okazję zweryfikowania swoich wyników obserwacji w terenie, z teoretyczną wiedzą zdobytą podczas zajęć w sali. Jest to także niebywała okazja zastosowania i doskonalenia nabytych wiadomości i umiejętności.

 

Przed dokonaniem rezerwacji prosimy o zapoznanei się z regulaminem: REGULAMIN

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, aby wziąć udział, należy się zapisać tutaj.

 

Ważna informacja dotycząca grup o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych. 

Po dokonaniu zapisu grupy o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych prosimy o kontakt na numer telefonu 506 395 592 w celu ustalenia szczegółów wizyty i podaniu ewentualnych szczególnych wymagań co do organizacji zajęć. Jednocześnie w przypadku grup, gdy wszyscy uczestnicy posiadają specjalne potrzeby edukacyjne zwracamy się z prośbą o dostosowanie się do naszych zaleceń odnośnie maksymalnej liczby uczestników zajęć:

- dzieci z lekkim upośledzeniem - 16 osób,

- dzieci z umiarkowanym upośledzeniem - 8 osób

- dzieci z autyzmem - 8 osób.

Wydarzenia

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31